Publikacje w mediach:

Centrum Kongresowe | Targi Kielce - architektura: murator

CENTRUM KONGRESOWE
Adres: KIELCE, UL. ZAKŁADOWA 1
Autor: BIURO STUDIÓW I PROJEKTÓW ARCHITEKT BARBARA ŚREDNIAWA/ BARBARA i PIOTR ŚREDNIAWA
Współpraca: arch. Sylwia Kubaczka, arch. Jan Ledwoñ, arch. Adam Przybyła, arch. Bartosz Dworski(proj. budowlany), arch. Aleksandra Kłopot(proj. budowlany)
Inwestor: TARGI KIELCE SA
Powierzchnia działki: 22838m²
Powierzchnia użytkowa: 11387 m²
Kubatura: 82022 m³
Projekt: 2008 – 2010
Realizacja: 2013

Koncepcja rozbudowy i modernizacji Targów Kielce zaproponowana przez naszą pracownię została wyłoniona w ramach otwartego konkursu przeprowadzonego w 2006r , a następnie rozwinięta na kolejnym , realizacyjnym etapie projektowym. W efekcie powstał plan rozbudowy i modernizacji Targów Kielce na terenie 12, 6 ha, stanowiący bazę dla pozyskania środków finansowych oraz prowadzenia działań inwestycyjnych w kolejnych latach 2008-2014.

 

LINK:

CENTRUM KONGRESOWE – Architektura-murator (muratorplus.pl)

info _pavilion - architektura: murator

Centrum Obsługi Turystów Brzezinka
ul. Męczeństwa Narodów 14
Autorzy: architekci Katarzyna Jarosz-Haponik, Arkadiusz Tabak, Magdalena Frączek, Jan Ledwoń, Ewa Urbańczyk

Realizacja Centrum Obsługi Turystów nie jest efektem międzynarodowego konkursu architektonicznego, ale publicznego przetargu, w którym decydowała cena za projekt. Efekt mógł być fatalny, tymczasem powstał wartościowy obiekt – być może dzięki temu, iż jego autorami są lokalni architekci dobrze czujący tutejszy kontekst. Odważne rozwiązania przestrzenne równoważą się tu ze świadomą powściągliwością. Pawilon nie stara się uwodzić odbiorcy wyszukanym warsztatem. Ma własną tożsamość, jest wyrazisty, ale unika dosłowności, nie dewaluując dramatycznej wymowy miejsca, w którym powstał.

LINK:

Centrum Obsługi Turystów w Brzezince projektu h.t.architekci – Architektura-murator (muratorplus.pl)

Dom w Laskach - Dom z cegły

Dom Podlaski - Bryła

Wzorcami zabudowań lokalizowanych na ziemiach Podlasia są zagrody wydłużone typu bielsko-hajnowskiego (Białostocczyzna) oraz 2-przejazdowe stodoły z tych rejonów.

 

 

https://www.bryla.pl/dom-podlaski-wolno-stojacy-budynek-jednorodzinny

Archilans - architektura: murator

Stacja Młoda Architektura to cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik “Architektura-murator”. Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie w środy aż do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele najmłodszego pokolenia polskich architektów, zarówno czynni projektanci, jak i nauczyciele akademiccy, urzędnicy publiczni i społecznicy.

Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy uczestników trzecich ogólnopolskich konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi 2013, które odbyły się w maju tego roku.Konfrontacje te, organizowane przez miesięcznik “Architektura-murator” raz na pięć lat, pozwalają spojrzeć na polską architekturę w szerszym kontekście i prześledzić procesy, które powodują, że dyscyplina ta nieustannie się zmienia.

Dla młodych projektantów, stojących u progu drogi zawodowej, łódzkie spotkania to także wyjątkowa okazja, by podczas burzliwych dyskusji wyznaczyć sobie nowe cele do realizacji i zwrócić uwagę na najbardziej palące problemy architektury oraz kondycję środowiska architektonicznego w Polsce.

 

LINK:

https://architektura.muratorplus.pl/wydarzenia/warszawa-powisle-stacja-mloda-architektura-24-lipca-archilans-jak-architekci-promuja-swoja-tworczosc_2816.html

Biały Tancerz - Bryła

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach Alicja Choła i Jan Ledwoń zwyciężyli w międzynarodowym konkursie dla studentów architektury Trimo Urban Crash.

 

LINK:

Scena w Lubljanie już gotowa – Bryła – newsletter (bryla.pl)